Haber

Doktor Sare ‘engel’ tanımadı, uzman oldu

TOKAT’ta Doğuştan Ortopedik Engelli Dr. Sare Aydın (30), Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) 15 bin doktor arasından 136. sırada yer aldı. Aydın, “Doktorluk benim çocukluk hayalimdi” dedi.

Tokat’ın Turhal ilçesinde doğuştan ortopedik engelli olarak dünyaya gelen Sare Aydın, 2012 yılında Yeşilırmak Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Sare Aydın, aynı yıl kazandığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2018 yılında birincilikle mezun olmuştur. 6 yıllık bir eğitim ve öğretim döngüsü. Aydın, Gaziosmanpaşa Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde psikiyatrist olarak göreve başladı. 4 yıldır hastanede görev yapan Aydın, bir süre önce katıldığı TUS’ta büyük başarı göstererek 15 bin hekim arasında 136. oldu.

‘ÇOCUKLUK HAYALİMDİ’

Uzmanlık kazanmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sare Aydın, “Herkes gibi ben de Türkiye’de yaşayan bir doktorum. Benim sürecim diğerlerinden biraz farklı geçti. Biraz daha zor oldu. Ama bu benimle ilgili değil. Sanırım çünkü Bugün engelliler günü kutlama değil farkındalık günü.Umarım bazı şeylerin farkındayızdır.”Tweet’e verdiği önemi özel hayatında gösterdiği günler dilerim. Doktorluk benim de çocukluğumdu. Lisans eğitimimi 6 yılda, 4 yılda asistan olarak toplam 10 yılda tamamladım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu