İş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında işbirliği protokolü imzaladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında mesleki iş birliği protokolünü imzaladı.

Bakan Işıkhan, Rektörlük Senato Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın katılımıyla imzalanan işbirliği protokolünün başarılı olmasını diledi.

Çalışma hayatının en önemli kilit noktalarından birinin istihdamı artırmaya yönelik çözüm odaklı politikalar geliştirmek olduğunu belirten Işıkhan, “İstihdamı artırmak kadar önemli bir konu da nitelikli iş gücü yaratmaktır.”

Mesleki eğitim programları aracılığıyla piyasanın ve işverenin ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip iş gücü yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Işıkhan, “İmzalayacağımız bu protokolle temel hedefimiz, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların yetiştirilmesine yönelik bir program geliştirmektir. Mesleki eğitim alanında yetkin ve saygın üniversitelerimiz ve Teknokent yönetimlerimiz ile iş birliği yaparak işgücü piyasasına katkı sağlıyoruz.” “Eğitim modelini hayata geçirmek. Bu kapsamda her coğrafyada en az bir üniversite ile iş birliği yapmayı hedefliyoruz.” söz konusu.

Başta çalışma hayatına başlayacak gençler olmak üzere tüm vatandaşların yapmak istedikleri işi mutfaklarında öğrenmelerini istediklerini kaydeden Işıkhan, “Bu nedenle başta sosyal paydaşlarımızın bu alanda desteklerini büyük önemsiyoruz. Akdeniz Üniversitesi, odalar, borsalar, sanayi birlikleri gibi değerli üniversitelerimiz. Çünkü biz biliyoruz ki “İşbirliğinin, güç birliği ve sağduyunun olduğu yerde başarı, çözüm ve katma değer vardır. İmzaladığımız bu protokol, sağduyunun ve iş birliğinin çok güzel bir örneğidir.” dedi.

Çalışma hayatının ve işgücü piyasasını ilgilendiren bu konuda akademi camiasının inisiyatif alarak konuların analizine katkıda bulunmasının memnuniyet verici olduğunu anlatan Işıkhan, “Daha donanımlı, üretken ve yetkin bir iş gücü yaratarak” dedi. profiliyle hem çalışma hayatına hem de geleceğin güçlü Türkiye’sine her açıdan katkı sağlayacağız.” “Biz bulunacağız.” sözlerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan da protokolün özellikle öğrenciler açısından çok değerli olduğunu belirtti.

Törene, Antalya Valisi Hulusi Şahin, AK Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, Tuba Vural Çokal, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin ve Antalya Teknokent Müdürü İbrahim Yavuz da katıldı.

Bakan Işıkhan, kentteki programları kapsamında Antalya Valisi Hulusi Şahin’i de ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu