Haber

Altınbaş Camii’nde Birlik ve Dayanışma Masası Kuruldu

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın her cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği ‘Bereket Sofrası Toplantıları’ bu hafta Cuma Mahallesi Altınbaş Mescidi’nde gerçekleştirildi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın kış dönemlerinde düzenlediği ‘Bereket Sofrası Topluluk Günleri Toplantıları’, yaz döneminde verilen aranın ardından Aralık ayında yeniden başladı. Her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen ‘Bereket Sofrası’ cemaat günü toplantılarının bu haftaki durağı Cuma Mahallesi oldu. Bu kez Altınbaş Camii’nde Rahmet Sofrası kuruldu. Birlik ve beraberliği artırmak ve vatandaşlarla kucaklaşmak amacıyla düzenlenen Merhamet Sofrası toplantıları kapsamında Önder Alper Taban ve beraberindeki heyet, Cuma Mahallesi sakinleri ve cami cemaatiyle bir araya geldi.

VATANDAŞLAR TALEP VE TEKLİFLERİNİ PAYLAŞIYOR

Vatandaşların istek, şikâyet ve dileklerini Önder Taban ve ilgili yöneticilere ilk ağızdan aktardığı Rahmet Sofrası Halk Günleri etkinliğinde sabah namazının ardından mahalle sakinleri ve cami cemaati simit, zeytin ve peynirden oluşan kahvaltı yaparken, aynı zamanda da Zaman geçtikçe mahallenin ve bölgenin sorunları dinleniyor ve birlikte ortak çözümler üretiliyor.

BUGÜN BİR KEZ DAHA ÜLKEMİZLE GURUR DUYUYORUZ

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Genel Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve AK Partili yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilen Merhamet Sofrası etkinliğinde, sabah namazı kılındıktan sonra cemaat, camideki kahvaltıyı yaptı. çayevi. Zeytin, peynir ve simitten oluşan kahvaltının ardından vatandaşlarla konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Soframızı bereketlendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bugün ülkemizle bir kez daha gurur duyduğumuz bir gün. Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın da aralarında bulunduğu AX-3 görevini içeren Dragon uzay aracının kapsülü gece saatlerinde uzaya fırlatıldı. “Ülkemizin teknolojik gelişmeleri her geçen gün artarak devam ediyor” dedi.

AMACIMIZ SİZLERLE DAHA ÇOK GÖRÜŞMEK.

Bereket Sofrası toplantılarının amacının vatandaşı dinlemek olduğunu belirten Önder Taban, “Bu toplantılardaki amacımız vatandaşlarımızla birlikte namazlarımızı kılmak, simit, zeytin, peynir ve çaydan oluşan kahvaltı yapmak ve çalışmalarımızla ilgili istişarelerde bulunmaktır. Mahalleliyiz. Sizi dinliyoruz. Vatandaşlarımızla, meslektaşlarımla, İlçe Başkanımızla ve meclis üyelerimizle her Cuma sabahı farklı bir camide buluşuyoruz. “Buradayken sizlerin de sorunlarınızı, taleplerinizi, tekliflerinizi dinlemek istiyoruz.” söz konusu.

Önder Taban, konuşmasının ardından mahalle sakinleriyle de sohbet etti. Vatandaşların İnegöl ve yaşadıkları mahalleye özel sorunları dinlenirken, talep ve ihtiyaçları konusunda da istişarelerde bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu